Zwroty

 

 Warunki odstąpienia od umowy i zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym Figurki-WWE.pl

 

1. Zgodnie z Art. 27 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.) Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

2. Sklep Figurki-WWE.pl z dniem 18.05.2020 r. wydłuża, z myślą o swoich Klientach, wyżej wymieniony 14 dniowy termin do 30 dni kalendarzowych, pod warunkiem zwrotu towaru oryginalnie zapakowanego, tak by mógł być ponownie przyjęty na stan magazynu jako towar nowy. Produkt wyjęty z opakowania, którego otwarcie uniemożliwia późniejsze zamknięcie go bez pozostawienia widocznych śladów otwierania, nie może być objęty wydłużonym 30 dniowym okresem odstąpienia od umowy.W przypadku takiego produktu przyjmuje się ustawowy 14 dniowy termin odstąpienia od umowy kupna.

3. Oświadczenie o chęci odstąpienia od umowy należy złożyć w terminie najpóźniej 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru, lub 30 dni kalendarzowych w przypadku spełnienia warunków opisanych w punkcie 2.

4. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży zawartej na odległość znajduje się poniżej.

5. Towar należy odesłać, nie później niż w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, na adres : Grzegorz Trojanowicz, ul.Lipowa 15 D, 83-050 Buszkowy 

6. Sklep Internetowy Figurki-WWE.pl  zwraca środki przy użyciu  takiego samego sposobu zapłaty jakiego użył Klient, w ciągu 14 dni kalendarzowych od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, jednakże nie wcześniej, niż w chwili otrzymania fizycznego zwrotu towaru.

7. Klient powinien  odesłać towar  opakowany w sposób który uniemożliwia jego uszkodzenie.

8. Jeśli Klient wybrał sposób odesłania towaru inny niż najtańszy z oferowanych przez Sklep Internetowy Figurki-WWE.pl rejestrowany sposób dostawy, Sklep Internetowy Figurki-WWE.pl nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

9. Pomimo prawidłowo złożonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, Sklep Internetowy Figurki-WWE.pl  może odmówić przyjęcia zwrotu towaru w przypadkach  szczegółowo określonych w ustawie o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.)     

10. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru, będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny  do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

11. Odstąpienie od umowy, jest możliwe tylko wtedy  gdy kupujący jest osobą fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej  niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

12. Nie  przyjmujemy żadnych przesyłek za pobraniem.

13. Jako konsument możesz skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, możesz złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Podaj przy tym nasz adres poczty elektronicznej: sklep@figurki-wwe.pl

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl